Tým.

Tohle je ufftenživot.

Sára Arnstein

Tvůrkyně

Spolupracují s námi, nebo s námi spolupracovali / Marta Ljubková, Tomáš Morávek, Lucia Kašiarová, Lukaš Benda, David Prokopič, Johanka Schmidtmajerová, Marie Gourdain, Marek Zelinka, Andrea Švandová, Klára Mišunová, Marek Bartoš, Dominik Žižka, Ivo Sedláček, Tomáš Vtípil, Lukáš Homola, Lukáš Bouzek, Natálka Rajnišová, Sára Jan Märcová, Michal Pěchouček, Tereza Tomášová, Katarína Ďuricová, Jiří Šmirk, William Valerián…

Soubor Ufftenživot (Tvůrci Sára Arnstein, Jiří Šimek a jevištní mistr Štěpán Hejzlar ) se na současné nezávislé divadelní scéně pohybuje od roku 2013. Vytváří ojedinělé projekty na pomezí fyzického divadla, performance, slampoetry a loutek. Jejich inscenace jsou pravidelně uváděny na významných pražských, regionálních i zahraničních scénách a mezinárodních festivalech. Poslední projekt souboru, KEEP CALM (2017) byl v anketě i-divadlo nominován na Nejlepší alternativní inscenaci roku. Sára Arnsteinová se v téže anketě stala vítězkou kategorie Nejlepší ženský herecký výkon roku 2017.

Od roku 2013 soubor vytvořil 7 autorských inscenací Králíček (2013, DAMU), GoG (2014, Studio ALTA), Loneliness & stuff (2016, Studio ALTA), KEEP CALM (2017, Alfred ve dvoře) Neboj_aneb show tanečníka Jiříka (2018, Cross Attic). Dále vedou workshopy (Švestkový dvůr Malovice, Dětské studio Altík, Improtřesk, Art-Gate.cz ) a věnují se moderování kulturních událostí (Día de los muertos 2016, Alfred ve dvoře; Den tance 2017, Studio ALTA; předávání cen české divadelní DNA 2018).

Způsob práce Ufftenživot kombinuje disciplíny, hledá nové cesty scénického vyjádření a posouvá hranice divadla jako takového. Na počátku procesu tvorby vždy stojí téma. Skrze výzkum, improvizace a experimentování postupně krystalizuje forma výsledné inscenace. Charakteristickým rysem tvorby je kromě kombinace vyjadřovacích prostředků (pohyb, slovo, loutky, projekce) i důraz na přítomnost diváka a performera, na jejich vzájemný vztah tady a teď, obnaženost a jednoduchost sdělení.

V současnosti je na repertoáru inscenace sólová improvizace Jiřího Šimka Neboj_aneb show tanečníka Jiříka, inscenace WORDS OF APOLOGY , velká báseň na jevišti, zabývající se on-line nenávistí zaměřené na ženy, nebo  WHAT’S HAPPENING, inscenace která reflektuje nálady a emoce spojené s prožíváním globální klimatické krize. Představení souboru jsou k vidění v Praze, po celé ČR a také v zahraničí. Více informací v sekci PROGRAM.

V roce 2020 se můžete těšit na novou premiéru projektu o milostných písních, název je zatím tajný, tak sledujte naše stránky, fb, nebo instagram a dozvíte se brzy více.

“Chápeme divadlo jako zážitek a prostor pro sdílení, ve kterém se dá vrátit k něčemu, na co už jsme dávno zapomněli, na naši přirozenou spiritualitu, která je utlučená dnešním konzumním, kapitalistickým a rychlým způsobem života. Snažíme se vytvářet zážitky, které diváka vybízí k vlastnímu kritickému pohledu, k rozšiřování obzorů a novému pojmenovávání toho, co je kolem nás. Absurdita a nekonzistence světa je pro nás inspirací.” – Sára Arnstein