Jiří Šimek

Je divadelní tvůrce.

Věnuje se autorské tvorbě a je spoluzakladatelem Ufftenživot. Absolvent katedry alternativního a loutkového divadla v atelieru herectví Petry Tejnorové pražské DAMU.

Jako herec/performer hostuje v nezávislých divadelních projektech především v Praze. Účinkuje ve filmech a v televizi – Více na ČSFD nebo v případě zajmu o spolupráci – Reset Actors.

Ve své autorské tvorbě se zabývá harmonii fyzického divadla, tance, improvizace slampoetry a nových médií, jež dohromady spojuje téma projektu.  Jeho poslední autorská práce je divoká solová inscenace Words of Apology (2019) .

Mezi lety 2015 – 2018 byl tvůrcem PR obsahu pro pražské Studio ALTA, kde vytvářel široké spektrum videí pro web a sociální sítě. Pro platformu Ufftenživot vytváří trailery k inscenacím a v dalších několika inscenacích byl tvůrcem videoprojekcí. V současné době pravidelně vede workshop “Základy střihu videa” v rámci platformy www.art-gate.cz . Od roku 2020 je také producentem a moderátorem podcastu “Život on Air”, který je platformou souboru Ufftenživot pro to co se do divadla nevešlo.

V rámci Ufftenživot

Neboj_aneb show tanečníka Jiříka

Words of Apology (2019)
KEEP CALM
Loneliness & stuff
GoG
Králiček

Kontakt

Jirka@ufftenzivot.cz