MENU Zavřít

Sára Arnstein

Je divadelní tvůrkyně.

Narodila se v Praze a žije v Praze. Vystudovala česko-italské jazykové gymnázium a FFUK obor Italianistika (Bc.). 12 let se aktivně věnovala karate. Na ilustraci, kterou chtěla se neodvážila přihlásit, tak šla na DAMU, obor herectví a doteď jí to baví. V největším zájmu je tvorba autorského divadla, tedy hledání tématu, výzkum, hledání formy a způsobu inscenování, hledání pohybového materiálu skrze improvizaci a psaní autorských textů.

Mohli jste ji vidět ve Studiu Hrdinů v inscenaci Zápisky Malta Lauridse Brigga (režie Adam Svozil, Kristýna Kosová), nebo v Pár vzkazů Veškěrenstvu (režie Horák, Pěchouček), v taneční inscenaci Korekce (režie Jiří Havelka), v imerzivních projektech skupiny Pomezí – Pomezí, Dům v Jabloních, v muzejní inscenaci Prosíme, nesahat! (Památník Palackého a Riegra), nebo v autobiografické loutkohře o prarodičích s názvem Přijdu včera (Ced, Brno).

Objevila se ve filmech a seriálech jako: Anthropoid (Sean Ellis); Underworld V (Anna Foerster); Já,Mattoni (Marek Najbrt); Odplata (Esther Gronenborn); Dukla 61 (David Ondříček); Milada (David Mrnka); Specialisté (Lukáš Hanulák).

Na cestě je její první ilustrovaná kniha s názvem Edža/můj vnitřní svět románového hrdiny/můuj vnitřní román v hrdinském světě.

 

V rámci Ufftenživot

WHAT’S HAPPENING
KEEP CALM
Loneliness & stuff
GoG
Králiček

 

Kontakt

sara@ufftenzivot.cz