MENU Zavřít

Sára Arnstein

Je divadelní tvůrkyně.

Narodila se a žije v Praze. Vystudovala česko-italské jazykové gymnázium a FFUK obor Italianistika (Bc.). 12 let se aktivně věnovala karate. Na ilustraci, kterou chtěla se neodvážila přihlásit, tak šla na DAMU, na katedru alternativního a loutkového divadla, obor herectví (ateliér Petry Tejnorové) a doteď jí to baví. V největším jejím zájmu je tvorba autorského divadla, tedy ohledávání tématu, výzkum, hledání formy a způsobu inscenování, hledání pohybového materiálu skrze improvizaci a psaní autorských textů.

Mohli jste ji vidět ve Studiu Hrdinů v inscenaci Zápisky Malta Lauridse Brigga (režie Adam Svozil, Kristýna Kosová), nebo v Pár vzkazů Veškerenstvu (režie Horák, Pěchouček), v taneční inscenaci Korekce (režie Jiří Havelka), v imerzivních projektech skupiny Pomezí – Pomezí, Dům v Jabloních, v muzejní inscenaci Prosíme, nesahat! (Památník Palackého a Riegra), nebo v autobiografické loutkohře o prarodičích s názvem Přijdu včera (Ced, Brno).

Objevila se ve filmech a seriálech jako: Anthropoid (Sean Ellis); Underworld V (Anna Foerster); Já,Mattoni (Marek Najbrt); Dukla 61 (David Ondříček); Milada (David Mrnka); Specialisté (Lukáš Hanulák), nebo Místo zločinu Ostrava (Jan Hřebejk).

Zanedlouho vyjde dětská kniha herečky Marty Dancingerové, s názvem Nikolas a tajemství Snozemě, na které se Sára podílela jako ilustrátorka. Ve volném čase, kterého má málo, protože má dva malé syny, se věnuje zároveň své vlastní ilustrované knize s názvem Edža/můj vnitřní svět románového hrdiny/můj vnitřní román v hrdinském světě, nebo stříhá vlasy.

V rámci Ufftenživot

OPEN MIKE

Mnohodinec

This is not a love song

WHAT’S HAPPENING
KEEP CALM
Loneliness & stuff
GoG
Králiček

Kontakt

sara@ufftenzivot.cz