MENU Zavřít

Sára Märcová

Je divadelní tvůrkyně.

Vystudovala herectví na Katedře Alternativního a Loutkového Divadla na DAMU. O ročník níž pod Sárou a Jirkou. Hned po škole nastoupila do loutkového divadla Lampion v Kladně, ze kterého po dvou sezónách dobrovolně odešla na volnou nohu.

Někdy nemá peníze, ale svého rozhodnutí nelituje a věnuje se jak vlastní autorské tvorbě, tak spolupráci s oficiálními divadelními scénami, například se Studiem Hrdinů nebo ND Praha, či se spolkem Performalita nebo divadelním uskupením Pomezí. Občas se objeví v nějakém filmu či seriálu. Zaučila se jako divadelní technik ve Studiu Alta a začala vyučovat jógu.

V autorské tvorbě se zaměřuje na mísení divadelního – performativního a výtvarného umění, na prolínání lidských a nelidských forem, na překračování zažitých představ o člověku/kultuře a přírodě. Z toho důvodu se věnuje i práci s médii a technologiemi, převážně pak tvorbě videa a zvuku. Příkladem může být vznikající inscenace/instalace TransPlantAtion, v níž spolupracuje s pokojovými rostlinami, věnuje se kognitivním, sensorickým a akustickým schopnostem rostlin, a vzájemné tělesnosti člověka a ekosystému.

V rámci Ufftenživot

WHAT’S HAPPENING