MENU Zavřít

OPEN MIKE 2

sponzorem akce je MIKE – nikdy nemá čas přijít, ale je otevřený skoro všemu

díl na téma_inflace informace

OPEN MIKE se vrací. Náš stand-upový formát tentokrát dva večery po sobě. V minulém díle, na téma sociální sítě, jsme naťukli téma konspirací, které s publikem velmi rezonovalo. Chceme začít tam, kde jsme skončili. Konspirace, konspiritualita v době umělé inteligence. Když se svět virtuální krajiny neskutečně rychle vyvíjí, jak je na tom naše mysl, zůstává stále stejná? Co se děje s naší vlastní inteligencí? Přísun informací může být naprosto neomezený. Jak se orientovat ve světě, ve kterém se každému z nás dostává do ruky personalizovaný obsah a informací je tolik? Je vcelku pochopitelné, že konspirace, nebo aplikace na cokoliv zažívají boom. Svět je čím dál tím více matoucí místo a jednoduché návody na život jsou žádaný artikl.

Při tomto živém setkání se společně s pozvanými hosty ponoříme do jednotlivých témat prostřednictvím výstupů, stand – upů a na konec otevřené  debaty. Našimi hosty budou – Marie Heřmanová, sociální antropoložka se specializací na sociální sítě, komputační lingvistka a odbornice na AI Kateřina Lesch, dokumentarista a slammer Bohdan Bláhovec, nebo Jan Kozák, religionista, který konspirační teorie chápe jako kvazi – mytologii. Těšit se můžete i na náhodné hosty. “OPEN MIKE je otevřený všemu a všem. skoro.” Třeba to můžete být i vy?! Přijďte si s námi povídat, zasmát se, zapřemýšlet.

Celým večerem vás provede Sára Arnsteinová, Lucia Čižinská a Jiří Šimek. O hudbu a zvuk večera se postará hudebník Jindřich Čížek.

Koncept večera, uvádějí: Sára Arnsteinová, Lucia Čižinská, Jiří Šimek 

Hudba: Jindřich Čížek 

Technické zajištění: Štěpán Hejzlar

Produkce: Ufftenživot 

Projekt je realizován s finanční podporou  magistrátu hl. m. Prahy, MKČR a Státního fondu kultury SFK.

Toto setkání je druhým dílem OPEN MIKE večerů, které mají za úkol otevírat aktuální společenská témata, a to skrze zkušenosti pozvaných osobností a odborníků, kteří se danému tématu dlouhodobě věnují. 

𝗩𝘀𝘁𝘂𝗽𝗲𝗻𝗸𝘆: https://vzlet.cz/program/ufftenzivot-open-mike-2